Dress code dyrektorki szkoły

dress code dyrektorki szkołyDress code dyrektorki szkoły – ubiór dyrektorki szkoły przyczynia się do tworzenia wizerunku placówki oświatowej. Może również pomagać lub przeszkadzać innym nauczycielom w mobilizacji do całodziennego wysiłku.

Dress code dyrektorki szkoły

Do pracy nie można założyć wszystkiego: zbyt błyszczące tkaniny, koronki, hafty, głębokie dekolty, mini, nadmiar biżuterii i perfum nie należą i nie powinny wchodzić w skład wizerunku dyrektora szkoły. W pracy zawsze dobrze prezentuje się prostota, skromność i ponadczasowa klasyka.

Jakie fasony?

Najbardziej odpowiednie są wszelkie warianty kostiumu, np.:
– marynarka ze spódnicą i bluzką lub golfem lub gładkim T-shirtem
– sukienka z żakietem
– marynarka ze spodniami
– spódnica, spodnie lub sukienka ze sweterkiem typu bliźniak

Jakie kolory i desenie są odpowiednie dla dyrektorki szkoły?

Podstawą są spokojne i stonowane kolory (granat, grafit, bordo, popiele, brązy, fiolet; piaski, beże i biel nosi się na letnie kostiumy, sukienki i żakiety). Desenie – zawsze dyskretne, najlepsze są klasyczne typu:
– prążki, drobne kratki, pepitka, jodełka, grochy
– kwiaty i motywy figuralne są zawsze ryzykowne jeśli są duże
– w małych rozmiarach i w małych ilościach są dopuszczalne.

Jakie dodatki dopuszcza dress code dyrektorki szkoły?

Rajstopy powinny być noszone zawsze, nawet w lecie. Gładkie, w dyskretnych kolorach. Do pracy nie zakłada się rajstop białych, błyszczących i wzorzystych oraz kabaretek. Biżuteria powinna być zawsze dyskretna i noszona w małych ilościach. Obowiązuje zasada „dwójki”. Dwie sztuki: klipsy/kolczyki i broszka albo broszka i dyskretny naszyjnik.

Jaka fryzura jest właściwa?

dress code dyrektorki szkołydress code dyrektorki szkołyFryzura w pracy powinna być jak najprostsza i zawsze odsłaniać twarz. Włosy długie powinny być upięte. Niedopuszczalne są włosy opadające na twarz, niechlujnie uczesane lub fryzury zbyt skomplikowane. Wpływa to niekorzystnie na profesjonalny image. Włosy półdługie mogą być zaczesane za uszy lub spięte. Włosy krótkie należy uczesać tak, żeby nie było potrzeby ich ciągłego poprawiania (np. grzywka lub pojedyncze pasemka włosów stale wpadające w oczy).

Co z makijażem?

Makijaż powinien być zawsze dyskretny, tylko lekko podkreślający urodę, a nie przejaskrawiający ją. Należy unikać mocno błyszczących cieni i ciemnych pomadek. Poza tym, dezodorant, depilacja owłosienia i delikatna woda toaletowa.

Artykuł ukazał się w magazynie Sedno w kwietniu 2009

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *