Męski szalik i rękawiczki

0
1971
meski-szalik-i-rekawiczki

Męski szalik i rękawiczki to dodatki idealne do płaszcza. Płaszcz zawsze zapewni mężczyźnie profesjonalny wygląd. Szalik, poza funkcją estetyczną zabezpiecza też szyję i klatkę piersiową przed chłodem.

Jak dobrać męski szalik i rękawiczki

Szalik powinien być dobrany do stylu płaszcza, temperatury otoczenia i okazji. Im mniej formalna okazja, tym szalik może być grubszy i bardziej kolorowy. Oficjalne okazje wymagają jednak gładkich szalików na przykład tych z kaszmiru, występujących także w wersji podbitej z jednej strony jedwabiem. Za najbardziej eleganckie uchodzą męskie szale z cieniutkiego jedwabiu, które tak naprawdę pozostają właściwie tylko samym symbolem szalika. Ot, dodają szyku.

Męski szalik i rękawiczki

meski-szalik-i-rekawiczkiZestawiając szal z płaszczem można stworzyć wiele kombinacji. Jeśli ktoś lubi kontrasty może założyć żywy kolor szala do ciemnego płaszcza, lub wybrać gruby ręcznie robiony szal. W takich wypadkach dodatek ten może być wyróżnikiem. Fantazyjne zawiązane szale często noszą artyści i aktorzy. Szalik musi też pasować do okazji. I tak czerwony byłby niewłaściwy np. na uroczystości pogrzebowe. Najbardziej popularne kolory męskich szali to: szary, granat, czarny i ciemnoczerwony. Szale są takimi samymi dodatkami jak krawaty i jeśli się je precyzyjnie dobierze, sprawią że mężczyzna szykownie wyróżni się z tłumu.

Męski szalik i rękawiczki  w XIX wieku

Męskie rękawiczki, znane są od wielu stuleci. Jeszcze w XIX wieku pokazywanie nagich dłoni było nie na miejscu, a wyciągnięcie nagiej dłoni do kobiety było prawdziwym faux-pas. Dlatego każdy mężczyzna posiadał przynajmniej kilka par rękawiczek, które zmieniał w ciągu dnia. Rękawiczki musiały być wykonane z najlepszej jakości skóry, pasować jak ulał i nigdy nie mogły być nawet nieznacznie przybrudzone.

Męski szalik i rękawiczki jako dodatki eleganckiego mężczyzny

Dziś rękawiczki mężczyźni noszą tylko wychodząc na dwór w zimne dni. Współczesne wymagania dotyczące rękawiczek wydają się znikome w porównaniu z ich historycznymi przodkami. Dzisiejsze rękawiczki powinny być czarne lub brązowe, z cienkiej miękkiej skóry w dobrym gatunku. Elegancki mężczyzna będzie również pamiętał, żeby rękawiczki dobrać kolorem do pozostałych skórzanych elementów garderoby (paska i butów).

Poprzedni artykułElegancki mężczyzna
Następny artykułWizerunek sekretarki szkolnej
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here