Savoir vivre dla młodzieży to zajęcia dodatkowe organizowane w szkołach dla uczniów. Zajęcia z dobrych manier skierowane są do młodzieży, ale nie tylko. W szkołach podstawowych także prowadzę zajęcia savoir-vivre dla dzieci.

Savoir vivre dla młodzieży

Tym razem, w Zespole Szkół Specjalnych im. ks.Jana Twardowskiego w Pruszkowie klasy objęte innowacją pedagogiczną miały mieć zajęcia z savoir-vivre’u. Lekcje skierowane były do dzieci z umiarkowanym upośledzeniem umysłowym i autyzmem. Zostałam zaproszona do przeprowadzenia tych zajęć.

Dobre maniery

Rozmawiałam z dziećmi o zachowaniu się. Co to jest dobre wychowanie? Czym są dobre maniery? Kim jest przyjaciel? Jak zachowuje się fajny kolega? Jak traktujemy dobrych kolegów? Co to znaczy szacunek? Dlaczego lubimy ludzi dobrze wychowanych?
Czym przejawia się szacunek do innych ludzi? Co to znaczy szanować zwierzęta i naszą planetę? Dlaczego segregujemy śmieci?

Zasada pierwszeństwa

Ćwiczyliśmy zasady mówienia dzień dobry. Kto komu pierwszy mówi dzień dobry: nauczyciel czy uczeń, pani w sklepie czy ja? A jak jest z przechodzeniem przez drzwi, wsiadaniem do autobusu? Kto wsiada pierwszy? Jak prawidłowo się przedstawić? Kto komu pierwszy się przedstawia: chłopak czy dziewczyna, mężczyzna czy kobieta, starszy czy młodszy?

Jak się przywitać

Czy podajemy rękę przy powitaniu? Czy czekamy aż ktoś poda pierwszy? Co zrobić jak ktoś ma rękawiczki? Dzieci były bardzo przejęte i zaangażowane. Chętnie uczestniczyły w scenkach, które nazwaliśmy zabawą w teatr. Uczniowie pytali o prawidłowy sposób zachowania się w sytuacjach, które już wydarzyły się w ich życiu.

Dziękuję za zaproszenie.

 

Poprzedni artykułDwudziestolecie moda. Paryżanki znad Wisły
Następny artykułMalarstwo w okresie baroku
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here