Kreowanie stylu osobistego

0
2019
kreowanie stylu osobistego

kreowanie stylu osobistegoKreowanie stylu osobistego. Kolor jest najbardziej widocznym elementem Twojego wizerunku. Jest tak samo ważny jak krój i proporcje odzieży, którą nosisz. To kolor wpływa na to jak jesteś postrzegana, postrzegany przez otoczenie. Wybierając dla siebie ubranie – pamiętaj o jego kolorystyce!

Rola koloru w wizerunku człowieka

Trudno znaleźć osobę, dla której barwy pozostają całkowicie obojętne. Kolory działają na Twoje myśli, odczucia i bardzo wyraźnie kreują Twój wizerunek. Stąd, tak istotny w kształtowaniu wizerunku jest odpowiedni dobór kolorów ubrań. Jest to szczególnie istotne u osób występujących publicznie, pracujących na wysokich stanowiskach, występujących w roli ekspertów, itp.

Kreowanie stylu osobistego. Wybór ubrania

kreowanie-stylu-osobistegoCiągle stajesz przed wyborem odpowiedniego stroju dla siebie. Zależy Ci na dobrej prezencji nie tylko w sytuacjach związanych z pracą. Wieczór spędzony z przyjaciółmi, czy rodzinna wizyta jest również okazją kiedy chcesz dobrze wyglądać. Świadomość, że prezentujesz się dobrze poprawia Ci nastrój i dodaje pewności siebie. Jednocześnie lubisz przebywać, pracować czy podejmować współpracę z ludźmi, którzy budzą Twoją sympatię i zaufanie.

Kolor w kreowaniu wizerunku

Wyeksponować twarz mogą tylko właściwie dobrane kolory. Kolorystyka Twojego ubrania podkreśli osobowość, bez nieprzyjemnego efektu „przebrania się”, który wystąpi wówczas gdy Twoje ubranie nie będzie do Ciebie pasować i “wysunie się” na pierwszy plan. W budowaniu Twojego wizerunku rzeczą niezwykle istotną jest harmonia. Dotyczy to też kolorystyki strojów. Ubranie po prostu powinno do Ciebie kolorystycznie pasować.

Kreowanie stylu osobistego – analiza kolorystyczna

Ludzie na całym świecie dzielą się na cztery typy kolorystyczne, określane mianem pór roku: wiosna, lato, jesień, zima. Do każdego typu przypisana jest inna grupa kolorów harmonijnie dopasowana do kolorów skóry, włosów i oczu konkretnej osoby. Pomaga to stworzyć wizerunek, w którym Twoje ubranie doskonale podkreśla Twoje naturalne piękno. Żeby określić swój typ kolorystyczny należy wykonać osobistą analizę kolorystyczną, będącą pierwszym etapem w kompleksowym kreowaniu wizerunku. Analizę taką przeprowadza się u specjalnie przeszkolonych konsultantów wizerunku lub kolorystów. Zachęcam Cię do wykonania analizy kolorystycznej i poznania kolorów swojej garderoby.

Jak rozpoznać typ urody kobiety “lato”?

Kobieta lato ma lekko różowawy odcień karnacji. Cera jest jasna i dobrze ukrwiona. Kobiety lato to najczęściej blondynki i szatynki, o charakterystycznym popielatym odcieniu włosów, zwanym popularnie „kolorem mysim”. W tym typie kolorystycznym najczęściej spotyka się kobiety o oczach niebieskich, ale występują też tęczówki zielone i piwne. Charakterystyczny jest ich odcień – tęczówka ma zawsze domieszkę szarości, nie występuje w czystym, nasyconym kolorze, jak to bywa u innych typów kolorystycznych. Podobnie białko nigdy nie jest białe, ma raczej odcień kremowy. Brytyjska królowa Elżbieta II to kobieta lato, ale też Catherine Denevue, Grace Kelly, a wśród Polek: Beata Tyszkiewicz, Grażyna Szapołowska, czy Małgorzata Kożuchowska. Panie o letnim typie urody są bardzo kobiece i mogą tę cechę podkreślać ubiorem. Gdy odnajdą swój styl i koloryt, sprawiają wrażenie osoby ciepłej, delikatnej, tajemniczej.

Jak rozpoznać typ urody kobiety “zima”?

Charakterystyczną cechą pań zim jest bardzo jasna cera o lekko niebieskawym odcieniu. Często jest cienka i sucha i ma skłonność do pękających naczynek krwionośnych lub sińców pod oczami. Ten typ karnacji sprawia kłopoty przy opalaniu. W Polsce rzadziej występuje drugi, „południowy” typ zimy, spotykany często w innych rejonach świata. Kobiety z tej grupy mają śniadą cerę w kolorze oliwkowym oraz piękną opaleniznę. Taką odmianę zimy reprezentuje np. Monica Bellucci, Salma Hayek, Halle Barry. Włosy pań zim są ciemne: od kruczoczarnych z niebieskim połyskiem po ciemne, czekoladowe brązy. Kobieta zima wcześnie siwieje, jednak jest to najładniejsza srebrzysta siwizna, której nie ma żaden z innych typów kolorystycznych. Oczy kobiet zim są też bardzo efektowne. Białka są czysto białe i tworzą piękny kontrast z nasyconym kolorem tęczówki. Tęczówka ma kolor czekoladowy, piwny, zielony, oliwkowy lub niebieski. Wiele kobiet o zimowym typie urody to prawdziwe piękności, jak Liz Taylor, Audrey Tautou, księżna Kate, Małgorzata Niemen, czy Anna Przybylska.

Jeskreowanie stylu osobistegot to fragment artykułu, który ukazał się w magazynie VIP, lipiec 2011
Informacje jak rozpoznać ciepłe typy kolorystyczne znajdziesz TU
Informacje jak odróżnić kolory ciepłe od zimnych znajdziesz TU
Informacje na temat doboru koloru ubrania do chłodnych typów kolorystycznych znajdziesz TU

Poprzedni artykułHistoria damskiej torebki
Następny artykułKiedy zaczęto nosić koszulę i krawat?
Agnieszka Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here